Jeszcze przed nastaniem mrozów udało nam się skorzystać z dofinansowania Ministerstwa Edukacji i Nauki, by w ramach programu „Poznaj Polskę” zwiedzić najciekawsze zakątki regionu, w którym żyjemy.

 Klasy 1-3
Klasy 1-3 wybrały się na jednodniową wycieczkę do Będomina, miejsca urodzenia Józefa Wybickiego - twórcy słów Hymnu Narodowego. Uczniowie poznali fakty oraz anegdoty z życia wielkiego Polaka. Następnie odwiedzili Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. Na terenie skansenu dzieci zapoznały się z przykładami tradycyjnej zabudowy wiejskiej oraz kolekcją mebli i sprzętu gospodarskiego naszych przodków.

 

 

 Klasy 4-5
Klasy 4-5 wybrały się z kolei na podbój Trójmiasta. Zwiedzając Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta i Dwór Artusa uczniowie poznali realia życia dawnych gdańszczan oraz wnętrza, w których przez stulecia decydowano o rozwoju Gdańska. W Muzeum Bursztynu podziwiali najciekawsze przykłady surowca, który przyczynił się do zbudowania świetności miasta. W Centrum Nauki „ Experyment” w Gdyni młodzi badacze mieli okazję nabyć wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Szczególną radość sprawiła im możliwość samodzielnego przeprowadzenia prób i eksperymentów.

Obie wycieczki wzbogaciły uczniów w wiedzę oraz dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Chętnie powrócilibyśmy do tych miejsc wiosną